اعلام آمادگی حوزه‌های علمیه برای رفع مسائل حوزه زن و خانواده

مدیر حوزه‌های علمیه از اجرای طرح تحول حوزه و انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مختلف به‌منظور افزایش اثرگذاری حوزه‌های علمیه در کشور خبرداد و گفت: در عرصه زن و خانواده می‌توان طی یک برنامه مشترک در محورهای مختلف تفاهم‌نامه‌ای را با معاونت زن و خانواده ریاست جمهوری منعقد کرد.

به گزارش متادخت، آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار با انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زن و خانواده که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در قم انجام شد، با اشاره به اینکه با اشاره به اینکه باید به سمت طرح‌های جامع همکاری حرکت کنیم، اظهار کرد: یکی از طرح‌های جامع حوزه علمیه با آموزش و پرورش است که در 30 محور ازجمله طرح امین دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه این تفاهم‌نامه‌ها جزو طرح تحول حوزه است، مطرح کرد: در هرکدام از این تفاهم‌نامه‌ها یک دبیرخانه مشترک ایجاد شده و برنامه 5 ساله نیز تدوین خواهد شد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه نباید تنها به یک نقطه توجه کرد، عنوان کرد: در عرصه زن و خانواده نیز می‌توان طی یک برنامه مشترک در محورهای مختلف تفاهم‌نامه‌ای را منعقد کرد.

وی با بیان اینکه این محورها می‌تواند در عرصه بین الملل نیز باشد، خاطرنشان کرد: انجمن‌های متعدد و معاونت‌های مختلف حوزوی با موضوع زن و خانواده مرتبط هستند که می‌توان از ظرفیت آنان در حوزه مسائل ملی استفاده کرد.

فارس

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط