«ماه‌ رخ» روایتی از زن ایرانی که در محاصر داعشی‌های سوریه بود، به چاپ دوم رسید

کتاب «ماه‌ رخ» خاطرات سیده ماه‌ رخ حسینی که با 4 فرزند در میان جبهه‌النصره و جیش‌الحر در کشور سوریه محاصره شده بود، به چاپ دوم رسید.

به گزارش متادخت، کتاب «ماه‌ رخ» که شامل خاطرات سیده ماه‌رخ حسینی است، به چاپ دوم رسید.

سیده ماه‌رخ حسینی یک زن ایرانی است که در جنگ سوریه و در منطقه‌ مخیم یرموک در محاصره‌ نیروهای جبهه‌النصره و جیش‌الحر قرار می‌گیرد. خواننده‌ این کتاب از روزهای تولد و کودکی و جوانی با این شخصیت همراه می‌شود. ماه‌رخ از خاطرات ازدواجش با مردی فلسطینی و بعد درگیری‌های سوریه هم روایت می‌کند.

اما اینکه این زن ایرانی با ۴ فرزند، وسط جنگ سوریه چه می‌کند؟ چه اتفاقاتی برایش در روزهای طولانی محاصره می‌افتد؟ سرنوشت خانواده‌اش چه می‌شود و چگونه از این محاصره خلاص می‌شود را در کتاب «ماه‌رخ» می‌توان خواند.

کتاب «ماه‌رخ» نوشته‌ «مهشید اسماعیلی» است که انتشارات خط مقدم آن را در ۳۵۰ صفحه منتشر کرده است.

بخشی از کتاب:

«رفتم خانه‌ خودمان. هزارجور فکر و خیال مثل خوره به مغزم افتاده بود. با خودم می‌گفتم این دیگر چه مخمصه‌ای بود که در آن گیر افتادم. اصلاً من در میان جیش‌الحر چه کار می‌کنم؟ چگونه باید ثابت کنم منافق یا مسلح نیستم؟ با چه رویی به دیگران بگویم شوهرم خرابکار نبود و موقع آوردن مایحتاج از یک سوپرمارکت کشته شد؟ اصلاً چه بلایی قرار است سر من و بچه‌هایم بیاید؟ چه کاری از دستِ یک ایرانی بی‌پناه وسط محاصره در کشور غریب برمی‌آید؟»

فارس

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط