ساخت شبستان حضرت زینب (س) در کربلا با مشارکت بانوان ایرانی

مسوول امور بانوان ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: بانوان ایرانی طلایه دار ساخت شبستان بزرگ حضرت زینب (س) در کربلا هستند.

به گزارش متادخت، زهرا سعیدی روز شنبه در گردهمایی بانوان ایرانی طلایه دار ساخت شبستان حضرت زینب (س) افزود: ۱۳۵ هزار مترمربع از صحن حضرت زینب (س) نیازمند بازسازی و توسعه است که این بار بانوان ایرانی نیز قصد دارند در این کار سهیم شوند و با اهدای طلا و جواهرات و وجوهات خود در این اقدام زیبا مشارکت داشته اند.

وی اظهار کرد: بانوان ایرانی از دوران صفویه و قاجار بیشترین نقش را در ساخت صحن های نجف و کربلا دارند و هم اکنون نیز این قشر طلایه داران ساخت حدود ۱۳۵ هزار مترمربع از صحن شبستان حضرت زینب (س) هستند.

سعیدی با اشاره به اهمیت کمک به بازسازی عتبات عالیات؛اظهار کرد: همچنان که نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می‌دهد این قشر از جامعه سهم شایانی در نذر توسعه عتبات دارند.

این مسوول با بیان اینکه تمامی نذورات مردم عین نذر همانجا که باید هزینه می‌شود، تصریح کرد: با اجرای طرح شهید سلیمانی در ستاد عتبات شاهد مشارکت خوب موکب داران در اهدای کمک های مومنانه هستیم.

وی خاطر نشان کرد: بانوان در ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌اند و در حوزه موکب داری و بازسازی اماکن مقدس نیز مشارکت جدی دارند.

مسوول امور بانوان ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: پیشنهاد َشده تا کمیته اجرایی در امور بانوان عتبات عالیات با ۶ شاخه فرهنگی، اقتصادی، هنری، ورزشی و اجتماعی شکل بگیرد تا شاهد مشارکت پررنگ تر بانوان در پیشبرد برنامه های این ستاد باشیم.

وی با بیان اینکه بانوان مشارکت کننده در ساخت و بازسازی عتبات عالیات به تاسی از حضرت خدیجه(س) که جزو اولین حامیان اسلام بود حرکت می کنند، یادآور شد: ساخت بنا در عتبات عالیات شاید بنای ظاهری باشد ولی حامیان در این کار در باطن بنا و تاروپود قلب خود را می‌سازند.

مردم قزوین ۱۶ میلیارد تومان برای توسعه حرم و صحن حضرت زینب (س) متعهد شدند

رییس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان قزوین نیز در این مراسم گفت: مردم استان برای توسعه حرم و صحن حرم حضرت زینب(س) در سالجاری ۱۶ میلیارد تومان متعهد شدند.

مهدی طاهرخانی افزود: این گردهمایی با حضور جمع کثیری از خواهران مومنه استان قزوین برای توسعه و بازسازی عتبات عالیات در کربلای معلی، نجف اشرف، سامرا، کاظمین و طفلان مسلم برگزار شد.

وی اظهار کرد: سال گذشته نیز مردم استان قزوین ۱۲ میلیارد تومان برای کمک به ساخت و توسعه عتبات اهدا کرد.

طاهرخانی افزود: روحیه معنوی و امور خیرخواهانه در کشور و استان قزوین بسیار بالاست.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه روز گذشته بانوی ایثارگری بیش از ۵۰ میلیون تومان طلا و جواهرات خود را در این راه اهدا کرد تا این کار کلید بخورد و یک بانوی دیگر نیز النگوی طلای خود را برای ساخت صحن تقدیم کرد و یک برادر ۱۰ هکتار و یک خیر دیگر نیز سه هکتار زمین اهدا کرد.

ایرنا

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط