زن رکن اصلی خانواده و تربیت است

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه روزانه هشت ساعت از زمان زندگی زن به عنوان رکن خانواده، بیرون از خانه می‌گذرد، گفت: پیشنهاد می‌کنم ساعت کاری زنان به چهار ساعت در روز کاهش یابد.

به گزارش متادخت، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با گرامیداشت روز بعثت پیامبر اسلام و تقارن خوش یمن آن با انقلاب اسلامی اظهار داشت: بعثت در انقلاب اسلامی احیا شد و پس از گذشت 1400 سال، قرآن و اسلام و بعد از انقلاب اسلامی در کشور ما احیا شد.

وی با اشاره به اینکه مساجد و مدارس به عنوان دو پایگاه اصلی در حوزه فرهنگ، تربیت و تزکیه مورد غفلت قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: ما نتوانستیم فرزندان خود را از دوران کودکی تربیت اسلامی کنیم و این به دلیل نوع سیستمی است که از 100 سال پیش در آموزش و پرورش ما توسط غربی‌ها پیاده شد.

ناصری عنوان کرد: مغز و فکر کودکان خود را به دست کسانی دادیم که با تربیت و هویت دینی و الهی مخالف بودند و حالا دشوار است که پس از 100 سال کار غربی‌ها بتوانیم این سیستم و شاکله را تغییر دهیم اما معتقدم حرکت در این مسیر اقدام مبارکی است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: باید از پایه و به طور ریشه‌ای کار تربیت دینی را آغاز کنیم و به نظر من یکی از ریشه‌ها، دانشگاه فرهنگیان است زیرا اگر معلم نگاه دینی و معنوی نداشته باشد نمی‌تواند دانش‌آموزانی با این شیوه تربیت کند.

وی بیان کرد: اگر کودکان ما از ابتدا با هویت الهی رشد کنند، می‌توانند قدرت تشخیص خوب و بد را داشته باشند و دیگر در دوران جوانی و نوجوانی نگرانی چندانی نخواهیم داشت.

ناصری با اشاره به اهمیت سبک زندگی و نقش زنان در این زمینه بیان کرد: غربی‌ها توانسته‌اند سبک زندگی را در کشور ما تحت تاثیر فرهنگ خود قرار دهند در حالی که اگر هدف زندگی را درک کنیم، ناخودآگاه سبک زندگی ما به سمت کمال الهی و رضایت الهی بنا نهاده می‌شود.

امام جمعه یزد ادامه داد: زن رکن اصلی خانواده و تربیت است و اکنون این رکن باید نیمی از زمان خود را برای کار خارج از خانه و خانواده صرف کند که این امر تبعاتی دارد و در بسیاری از موارد دوری اعضای خانواده از یکدیگر را به دنبال دارد و این امر دوری و تغییر فرهنگ تبعاتی نظیر پرداختن به حیوانات خانگی، عدم تمایل به ازدواج، گسترش طلاق و ازدواج سفید را به دنبال دارد.

وی با اشاره به راهکار پیشنهادی خود در این زمینه عنوان کرد: حال که زنان ما تحصیل کرده‌اند و در اجتماع حضور دارند، ساعت کاری آنها کاهش یابد و به چهار ساعت در روز برسد تا بتوانند چهار ساعت دیگر کاری خود را صرف خانه و خانواده کنند.

منبع: فارس

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط