لزوم ورود تامین اجتماعی به مسئله جوانی جمعیت و غربالگری

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر لزوم ورود تامین اجتماعی به مسئله جوانی جمعیت و غربالگری، گفت: هزینه درباره غربالگری به منزله پیشگیری است، هم درد و رنج به مردم نمی‌رسد و هم هزینه درمان پایین می‌آید.

به گزارش متادخت، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در دیدار با مدیرکل و مدیر درمان تأمین اجتماعی مازندران و معاونان به‌مناسبت هفته تامین اجتماعی، بیان کرد: هر چیزی که به انسان اطمینان و آرامش دهد، از نظر بهداشت روانی و اخلاقی و انسانی خوب است. اینکه انسان ببیند در اواخر عمر بعد از بازنشستگی پناهگاهی که او را تامین کند وجود دارد، حس خوبی به انسان منتقل می‌کند و آبرویش در جمع خانوادگی محفوظ است و از طعنه و اعتراض اعضای خانواده هم در امان خواهد بود. تامین اجتماعی انسان را در خانواده سربلند و آبرو را حفظ می‌کند.

وی اظهار کرد: باید بین حقوق بازنشستگی و تورم موجود تعادل و تناسب وجود داشته باشد. برای شاغلان نیز همان‌طور است؛ اما شاغلان جوان‌تر بودند و توان کار در جای دیگر را دارند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه تامین اجتماعی باید پیشگیرانه عمل کند یعنی جاهای دیگر هزینه‌هایی انجام دهد تا هزینه جاری‌اش کمتر شود، با اشاره به پیری جمعیت گفت: با این روند در آینده بار پرداخت حقوق و مزایای تامین اجتماعی بیشتر خواهد شد، شما باید به مسئله جوانی جمعیت توجه کنید و هرقدر در درمان نازایی‌ها، ارائه مشوق‌های لازم برای ازدواج و فرهنگ‌سازی سرمایه‌گذاری شود، هزینه را کمتر می‌کند.

وی ادامه داد: امروز در مملکت اسراف و مصرف بیش از اندازه آسیب است، سرانه مصرف آب برای هر فرد در روز باید ۲۵۰ لیتر باشد، اما بیشتر است، مصرف برق ما از ۷۶ هزار مگاوات و مصرف بنزین ما از ۱۳۰ میلیون لیتر عبور کرده است، تا چه زمانی می‌خواهیم این‌طور رفتار کنیم؟ تامین اجتماعی باید روی الگوی مصرف کار کند.

وی خطاب به مسئولان حاضر در جلسه تاکید کرد: روی فساد درون سازمانی تمرکز کنید، تبعیض‌ها و عدم شایسته‌سالاری‌ها از جمله مواردی است که مشاهده می‌شود، مقداری از آن در صندوق بازنشستگی دیده شده است و باید مراقب خروجی‌های نادرست باشید.​

منبع: ایسنا

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط