مشاور امور زنان و خانواده وزیر علوم: با ایجاد دانشکده خانواده در 3 دانشگاه موافقت شد

مشاور امور زنان و خانواده وزیر علوم اعلام کرد: شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس دانشکده خانواده در دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی و الزهرا (س) موافقت کرد.

به گزارش متادخت، به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، فخرالسادات نصیری مشاور امور زنان و خانواده وزیر علوم اظهار داشت: مسئله خانواده به عنوان یک مسئله کلان، چندبعدی با توجهات و آسیب‌های ویژه محسوب می‌‌شود که لزوم نگاه تخصصی به آن از منظرهای مختلف با هدف ایجاد بنیان اجتماعی سالم و شکوفا بر کسی پوشیده نیست.

رئیس کارگروه خانواده و جمعیت معاونت آموزشی وزارت علوم افزود: ضرورت تشکیل یک نهاد آکادمیک با نگرش چندبعدی و میان‌رشتگی، بصورت متمرکز و دربردارنده عناصر اصلی توسعه زیست بوم دانشگاهی و فرادانشگاهی با کار ویژه مداخلات موثردر اجتماع با هدف بهبود نقش خانواده در ارکان نظام اجتماعی کشور، امری است که بارها توسط کنشگران نظام آکادمیک و دغدغه‌مندان ایجاد جامعه سالم، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

نصیری گفت: ایجاد و راه‌اندازی دانشکده تخصصی خانواده (نیازمحور، مسئله محور و رسالت محور) با تأکید بر تامین منابع انسانی متخصص در این حوزه، به منظور هم‌افزایی دو عرصه علم و سیاست درباره تحکیم بنیان خانواده، افزایش مشارکت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی زنان، توجه به عرصه خانواده، جمعیت و سلامت آن، تولید دانش بومی، بازبینی و بازاندیشی در سرفصلهای رشته مطالعات زنان به منظور کاهش چالش‌های این حوزه، ایجاد یک قطب علمی-تخصصی در حوزه مطالعات خانواده، تولید دانش بومی به منظور پاسخگویی به نیاز جامعه امروز در حوزه خانواده مبتنی بر رویکردهای نوین تولید علم ضروری است.

وی افزود: در راستای چگونگی و نحوی اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و تسهیل در اجرای مقررات و آئین‌نامه های مرتبط با آن و ارایه راهکارهای نوآورانه و کاربردی در این زمینه، کارگروه خانواده و جمعیت در ذیل معاونت آموزشی و با نظارت معاون آموزشی  تشکیل شده است.

 رئیس کارگروه خانواده و جمعیت معاونت آموزشی وزارت علوم گفت:  یکی از مصوبات این کارگروه ایجاد دانشکده خانواده است که در گام اول با تأسیس دانشکده خانواده در دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی و الزهرا (س) موافقت شد.

فارس

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط